SORULARLA OBEZİTEYİ ANLAMAK

“Sorularla Obeziteyi Anlamak” kitabı; beslenme alanına meraklı, sürekli kilo problemi yaşayan, obezite ile mücadele eden ve sağlıklı beslenmek isteyen bireyler için farkındalık oluşturacak sorulardan oluşturulmuş bir kitaptır. Bu soruları okuyan bireyler beslenme süreçleri hakkında farkındalık kazanarak kendileri için daha doğru ilerleyebileceklerdir.

Günümüzde hareketsizliğin artması, hazır gıda tüketiminin artması başta obezite olmak üzere birçok hastalığa zemin hazırlamaktadır. Hastalıkların önlenmesi için ilk olarak kök nedenin bulunması oldukça önemlidir. Obeziteye sahip bireylerin çoğu neden obeziteye sahip olduklarının farkında değildir. Bu kitap obezite ile ilgilenen iki cerrah iki diyetisyen yazarlarından oluşmaktadır. Multidisipliner bir çalışma ile takip edilen hastalar doğrultusunda soru cevap eşliğinde bireylerin kendilerini daha doğru bir şekilde tanımalarına yardımcı olmaları hedeflenmiştir.

Bu kitabı okuyan her bireyin obezite ile mücadele etmesine destek sağlamak, farkındalık oluşturarak bireylerin kendilerini tanımaları ve ona yönelik beslenme düzenlerini sağlamaları hedeflenmektedir. Beslenme bilimine ilgi duyan, obezite ile mücadele eden, sağlıklı beslenmek isteyen tüm bireylere faydalı olması dileğiyle.